Nemesis PDF

Kutsal cezalandırma eski Yunan bakış açısında büyük bir tema olup Sophocles trajedilerinde ve birçok kişinin diğer nemesis PDF eserlerinde birleştirici tema görevi görür. Nemesis Okeanos veya Zeus’un kızı, Hesiod’a göre Erebos ve Nyks’in kızıdır.


Författare: Mark Millar.

Wer ist Nemesis? Er kommt aus gutem Haus und hat Milliarden von seinen verstorbenen Eltern geerbt. Er hat eine Garage voller Luxusautos, einen Hangar voller Flugzeuge und jeden technischen Schnickschnack, den man sich wünschen kann. Er trägt eine Maske und ein wallendes Cape und er kämpft für die Sache, an die er glaubt. Doch wenn Sie annehmen, dass Mark Millar und Steve McNiven eine Geschichte erzählen, die Sie bereits kennen, täuschen Sie sich. Bereits nach einer Seite werden Sie merken, dass Sie etwas gänzlich anderes vor sich haben. Denn NEMESIS erzählt von den real gewordenen Gewaltfantasien des größten Schurken aller Zeiten. Es ist eine provokative, unverfrorene tour de force voller Action, brutaler Gewalt und jenem speziellen Humor, der Millars (KICK-ASS) und McNivens (CIVIL WAR) Markenzeichen ist.

Nemesis aynı zamanda Nyks’in tek başına doğurduğu bir kızı olarak gösterilir. Bazı metafiziksel mitolojiye gore Nemesis’in yumurtladığı bir yumurtadan iki çift ikiz doğmuştur. Bunlar Troya’lı Helene ve Klytemnestra, Dioskurlar olarak da bilinen Kastor ve Polluks. Diğer mitler ise Helene’yi Zeus ve Leda’nın kızı olarak gösterir. Mitlerin bir derlemesini içeren Bibliotheke’nin yazarı Helene’nin annesinin Nemesis olabilme ihtimalinden bahseder. Nemesis Zeus’tan kaçmak için kaza dönüşür Zeus’da kuğuya dönüşerek onunla birleşir. Saygın bir tanrıça olmasına rağmen Nemesis Ekho ve Narkissos gibi ölümlülere çok fazla acılar yaşatmıştır.

Thespiae ve Boeotia bölgesinden çok yakışıklı ve kibirli bir avcı olan Narkissos ona aşık olanları hor görür. Nemesis bir göle gidip kendi görüntüsünü görmesi için onu ayartır. Narkissos suda gördüğü görüntünün kendi görüntüsü olduğunu bilmeden ona aşık olur. Nemesis kelimesinin original anlamı hakkedilen şeye göre, sadece gereken her oranda ne iyi ne de kötü olarak, talihin dağıtılmasıdır. Nemesis sonradan bu doğru orantının adalet algısında cezalandırılmadan geçip gitmesine izin verilemeyecek herhangi bir bozukluğun sebep olduğu kızgınlık olarak düşünülmüştür. Nemesis sadece, Tyche’le ilişkilendirilecek olan Talih şansının dengeleyicisidir.